Adriana Lima Özel Sıvı Diyeti

Adriana Lima Özel Sıvı Diyeti

Çoğunluğun zihnindeki tipik “aç kalan manken” anlayışını çağrıştıran bu diyetle de fazla eleştirildi. Fakat Lima, kendini “çılgınlıkla” suçlayanlara yanıt verdi. Adriana Lima’nın akışkan diyetinin ayrıntılarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Adriana Lima Özel Sıvı Diyeti..

Adriana Lima, “Victoria’s Secret” denince ilk akla gelen isimlerden biri hâline geldi. Laf konusu olan bir iç çamaşırı markası olunca, ünlü modelin, bu başarıyı korumasındaki en önemli etken, seksi vücudunu koruması oluyor doğal olarak. Oysa Lima’nın iyice akıcı beslenmeye dayalı bir diyet uyguladığının ortaya çıkması, çoğunluğun aklında sabit olan “alımlılık uğruna aç kalmak gerektiği” algısını akla getirdi.

Meşhur model ise benzer fikirde değil. Yaptığının bir saplantı veya psikolojik bir bozuklukla ilgisi bulunmadığını belirtti. Lima bu diyeti, sadece gösterilere hazırlanırken, geçici bir vakit için yaptığını ve gösterilerden sonradan da klasik besin düzenine geri döndüğünü ekledi. Ünlü model, bu davranışını, atletlerin müsabakalardan önceki hazırlıklarına benzetti. Çıktığı gösterilerde, formunun zirvesinde yapabilmek için böylesine sıkı bir perhiz uyguladığını, sağlığını riske atmak niyetinde de olmadığını da ekledi.

Gerçekten de atletler ve bazı sporcular da müsabakalardan önce böylesine aşırı sayılabilecek besin düzenlerini benimsiyorlar. Ama bu zorlayıcı besin biçimlerini alışkanlık hâline getirmiyorlar. İki çocuğu olan Adriana Lima’nın böyle bir diyet uyguladığını açıklaması, bir takım alıngan çevrelerin tepkisine yol açmış olabilir; fakat Lima’nın kişisel çalıştırıcısı onun, bir atletin zihnine ve kafa yapısına sahip olduğunu, podyuma çıktığında, performansının ve güzelliğinin zirvesinde olmaya odaklandığını söylüyor.
Lima’nın podyuma çıkmadan önce uyguladığı sıvı diyetiyse şöyle

Lima, gösteriden 9 gün önce katı gıda yemeyi adamakıllı kesiyor. Kas kütlesi kaybını engellemek için de süt veya suyla karıştırılarak tüketilebilen protein takviyelerinden kullanıyor. Günde asgari 2 litre su içiyor ve egzersizlerine devam ediyor.

Podyuma çıkmasına 12 saat kala Lima, su içmeyi de kesiyor. Bu sayede cilt aşağı biriken suyu da vücudundan atıyor ve hatları çok daha ince ve bariz hâle geliyor. Ağırlama bittikten sonradan da gündelik gıda düzenine geri dönüyor.

Adriana Lima’nın, performansının zirvesinde edinmek istemesini anlayışla karşılamak gerekiyor gerçekte. Mesleği de göz önünde bulundurulunca, “ince” gözükmek istemesi de akılcı. Fakat Lima’nın, bu diyeti uzun vakit yapmaması ve bu stil bir beslenme şeklinin, normal gıda alışkanlıklarını bozmamasına çok uyarı etmesi gerekiyor. Görünüşe Göre o ama ünlü model, tüm bunları göz önünde bulundurduğu için bu değin fazla uzman göre sıkı şekilde denetim aşağı tutuluyor.

Etiket Perhiz Şok Diyetler Adriana Lima Değişken Diyeti Adriana Lima Diyeti Zayıflatan diyetler
Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir