Bahar cildinizi de tazelesin

Bahar cildinizi de tazelesin

Bahar doğayı yenilediği gibi bizleri de etkiler. Cildimizi de etkileyen baharı, cildimizi tazeleyerek geçirebiliriz

Aydınlık güneşli uzun günlerin başlamasına kısa zaman kala Dermatoloji bölümü Uzm. Dr. Nilsu Gençyılmaz, bahar aylarında uygulanabilecek deri bakım yöntemleri hakkında veri verdi. Maddi, zihinsel ve şehvetli olarak yeni mevsime rahatça geçebilmek için deri gençleştirme ipuçlarını uygulayabileceğini belirten Uzm. Dr. Gençyılmaz, bahar bakımının amacı kış aylarında oluşmuş tahribatın onarılması ve cildi ultraviyole gibi öteki zararlardan koruduğunu bildirdi.

başlangıçta karoser ve yüz için hafif, asitli, nemlendirici bir temizleyici kullanarak kışın oluşmuş tahribatı kaldırmanın yanına kaybolan nemi yenilemekle başlanabileceğini vurgulayan Gençyılmaz, “Ölü derinizden kurtulmanın yanında cildinizin yenilenmesi sürecinde antioksidanlara ihtiyacınız olacaktır. A, C, E vitamin preperatlarının oral yolla alımı cildinizde ultraviyole maruziyeti sonrasında ortaya meydana çıkan zararlı özgür oksijen radikallerini etkisiz ayla getirerek foto yaşlanma ve foto karsinogenezden (cilt kanseri) sizi koruyacaktır” dedi.

Cildinizi güneşten koruyun

Tekrar yeniden güneşe maruz kalındığında, melanin üretiminden sorumluluk sahibi olan melanositlerin güneş ışınları tarafından aktive edildiğini ve bu pigmentlerin derinin üstteki tabakasında düzgün bir şekilde depolandığında bronzluğa, düzensiz veya öbekler halinde depolandığında ise lekelere neden olduğunu açıklayan Nilsu Gençyılmaz, “Cildimiz UVA ışınlarına ne değin maruz kalırsa, korunması da öyle azalır ve deri kanserine değin gidebilen pek fazla problemlere niçin olabilir. Cildinize jurnal düzenli kullanacağınız nemlendirici kremi seçerken uyarı etmeniz gereken güneş koruyucu faktörü SPF 20’nin üzerinde olması ve UVA içermesi tatmin edici olacaktır” şeklinde konuştu.

Teknolojik dokunuşlarla yenilenin

Günümüz teknolojisiyle çoğu dermakozmetik uygulamalarla parlak sıkı, kırışıksız bir cilt ve vücuda sahip olmak artık çok daha basit olduğunun altını çizen Dr. Gençyılmaz, “PRP, dermapen, mezoterapi, botoks, mezobotoks gibi birçok yöntemlerle cildinize bahar dokunuşlarının yansıması muhtemel PRP işlemi; kişinin kendisinden alınan bir tedarik kanın santrifüj edilerek birleşenlerine ayrıldıktan sonra büyüme faktörleri ve kök hücreleri taşıyan doğal mucizenin deriye enjekte edilmesiyle cildinizi ve saçlarınızı canlandırıp gençleştirmesini sağlayacaktır.

Botoks ile 20 dakika değin kısa bir sürede kırışıklarınızdan kurtulmanın yanına parlak bir cilde kavuşmanız olası. Hiperhidroz veya fazla terleme probleminiz var ise el, koltuk altı veya bacak tabanına uygulanılacak botoks işlemiyle tüm yazı kuytu geçirmeniz zorunlu. Dermapen tedavisinde ise dikey olarak cilde pat diye fazla iğne ile mikro kanallar açılır ve mezoterapi veya PRP ürünlerinin emilim miktarını arttırarak daha kusursuz bir cilde sahip olmanız için asistan olur” ifadelerini kullandı.
Dr. Gençyılmaz, mezoterapi tedavisinde ise fazla ince ve kısa iğne uçları kullanılarak sizi ilk olarak selülit elde etmek üzere lekeler, dağıtılmış deri problemleri, deri yaşlanmasını ve saç dökülmesini engellemek nedeniyle çeşitli ürünlerin enjekte edilmesiyle sıkı formda bir vücutla yaza hazırlayacağını belitti.

KAYNAK:İHA

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir