“Doğanın keşfedilmemiş mucizesi: Emu yağı”

“Doğanın keşfedilmemiş mucizesi: Emu yağı”

Yüksek oranda A ve E vitamini ile Omega-6 ve Omega-9 içeren emu yağını NBA oyuncuları da kullanıyor.

 Bilirkişi Biyolog Açlık Kabakçı, içerisinde yüksek oranda A ve E vitamini ile Omega-6 ve Omega-9  taşıyan Emu yağını, doğanın keşfedilmemiş mucizesi olarak nitelendirdi.

 

Aksuvital Ar-Ge Merkezinden Uzman Biyolog Arzu Kabakçı Emu yağı hakkında data verdi. Emu yağının, Dromideius novaehollandiae olarak aşina bir Avustralya kuşundan elde edilen sarı renkte bir yağ olduğunu bildiren Kabakçı,  “Avustralya’da Aborjinler (Avustralya yerlisi), geleneksel olarak yanıkların tedavisinde ve spor yaralanmalarında bir çare olarak kullanılıyordu. Emu yağının,  kısa sürede emilebilme özelliğinden dolayı iyi bir deri nemlendiricisidir. Avustralya eczanelerinde, yüz ve vücut için kırışıklık giderici ve nemlendirici olarak kozmetik ve kozmetik ürünlerinde kullanılmaktadır” dedi.

 

“NBA oyuncuları da kullanıyor”

 

“Emu yağı, içerisinde yüksek oranda A ve E vitamini keza Omega-6 ve Omega-9  içermektedir” diyen Kabakçı, “Özelikle iltihaba karşı etkin olmasının yanı sıra deri kızarıklıklarında, deri morarmalarında, hemoroitte, zehirli böcek sokmalarında, eklem iltihapları ve ağrılarında, adale problemleri ve güneş yanıklarında kullanılabilmektedir. Hem NBA sporcularının spordan daha sonra kullandığı masaj yağı olarak bilinmektedir.

Dışında günde 1-2 kere problemli olan bölgeye sürülerek kullanılabilmektedir. Eğer cildiniz fazla yağlı değilse ve açık bere bulunmuyorsa kullanmanız da bir sakınca bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir