Anasayfa » Sağlıklı Yaşam » Evde Detoks Çorbası Tarifi

Evde Detoks Çorbası Tarifi

Detoks diyeti yaparken sebze sizlerde sebze çorbasını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz sebze çorbasından bahsedelim. Sebze çorbası, zayıf sindirim sistemi veya mide ülseri olan kişiler için iyi bir alternatiftir. Çünkü bu sayede mide ve bağırsaklarda ki bütün halde olan sebzelerin hantal ktlelerini ve atıklarını işlemek zorunda kalmazlar.

Bununla birlikte çorbayı pişirdiğinizde bazı vitamin ve enzimler yok olsalar da dahi bütün gerekli mineraller ve iz elementleri kolay bir şekilde özümsenmek üzere kalırlar ve bunlar da detoks bakımından oldukça önemli besinler arasında yerini almaktadır. Midemizde hiç sindirim gerekmediği için de sebze çorbası gün içerisinde küçük oranlarda alınabilir veya yemeklerde de pişmiş olan bir diğer sebzeler ile birlikte tüketimi sağlanabilir. Bu besinler sindirime yardımcı olduğu için besleyici ve sağaltıcı özelliklerini artırmak üzere sıcak sebze çorbasına bir kaşık organik miso da ekleyebilirsiniz.

Evde Hazırlayabileceğiniz Detoks Çorbası Tarifi

1 adet doğranmış maydanoz

5 adet taze yada kurutulmuş ince dilimli shitake mantarı

1 adet ince doğranmış olacak kabak

225 gr küçük küpler halinde doğranmış balkabağı

175 gr ince doğranmış ıspanak

115 gr ince doğranmış olan lahana

3 sap ince doğranmış kereviz

2 adet ince doğranmış havuç

1 dilim zencefil kökü

1 çorba kaşığı kelt deniz tuzu

2 litre saf su

Bütün bu saydığımız malzemelerin hemen hepsini alüminyum olmayan büyük bir tencereye atınız. Kaynatıp, ardından altını kısıp kapağını yarım kapatarak, suyu yarıya inene kadar pişirmeye devam ediniz. Bununla birlikte sıkı bir süzgeçten geçirerek bir kaba alın ve sebze posasını atınız. Hazırlamış olduğumuz bu çorbadan yemeklerde veya aynı zamanda yemek aralarında da tüketimini sağlayabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Yaş Ve Boya Göre Kilo Hesaplama

Kilo verme programları bazı kişilerce fazla aç durmak bazı kişilere göre ise sık sık azar …

Baby Foot Ayak Maskesi Nedir?

Ayak cildindeki toksinleri atmak, parmak aralarında oluşan mantar ve egzama gibi rahatsızlıklara engel olmak, çatlamış …

Adet sancısına ne iyi gelir? Adet sancısını ne keser?

Değerli okur, kadınların yaşamlarında sürekli tekrarlanan bir durumdur adet, her ay düzenli olarak yaşanan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir