Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde gebelik testi yapma, eczaneden alınabilecek hamilelik deneme kiti ile mümkün olabilmektedir. Peki Evde Hamilelik Testi Ne Süre yapılır işte tüm teferruat sağlık sitesinde.

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Pek çok kadın evlenip bir çocuk sahibi olmanın hayaliyle yaşamaktadır. Oysa gebe kalıp kalamama konusunda fazla tedirgindirler. Bilhassa daha önce bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşayan kadınlar genelde defalarca bir nefret edilen şey içerisindedir. Gebelik belirtilerinden birini yaşadığı an da ‘ Acaba gebe miyim? ‘ sorusuyla dolanmaktadırlar. Ama bunu anlamanın çok basit yolları mevcuttur. Ilk Olarak gebelik belirtileri neler olabilir bu konuya değinelim.

 

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Ne tür belirtiler yaşanırsa hamilelik başlamış olur sorusuna bahşedilen pek fazla cevap vardır. ilk olarak her sağlıklı kadının ayda bir defa yaşadığı regl dönemi yani adet kanamasında gecikmeler başlar. Doğal olarak geciken regli hemen akıllara hamileliği getirir. Oysa burada kayda değer bir nokta vardır ve genellikle kadınlar göre karıştırılmaktadır. Her kadında gebelik belirtileri aynı şekilde ve derece de olmayabilir. Bu şart bir sorun olduğunu gösteren bir şart değildir.

 

Hamileliğin belirtilerinden ilki 1 ya da 2 gün süren bir kanamadır fakat bayağı regli gibi olmayan açık renkli bir sıvıdır ve bu sıvı embriyonun yumurtalığa yerleştiğini gösterir. Birincil haftalarda, gebeliğin artması ile baş dönmesi yaşamış anne adayı, ilerleyen haftalarda mide bulantısı, kokuya karşı aşırı hassasiyet görüş, karın bölgesinde şişkinlik ve iştah konusunda sıkıntılar çekmeye başlar.

 

Bir Takım kadınlarda mide bulantısı şiddetini artırarak kusmalara değin ulaşır. Yorgunluğun kesintisiz arttığı bu dönemde anne adayı kendini defalarca uyuklarken bulabilir. Cinsel isteksizlik yaşadığını da eklemeden geçmeyelim.

 

İlerleyen dönemlerde bazı kadınlarda mide bulantısı artarken bazı kadınlarda bu durum hiç gözlenmez. Aş erme denilen durum da bazı kadınlarda fazla artı hissedilir iken, bir takım kadınlarda bu durumda gözlenmez.

 

Evde Gebelik Testi Yapma

Evde Gebelik Testi Ne Süre Yapılır?

Konunun başında saydığımız belirtiler gözlendiğinde kadınların derhal bir gebelik testi yaptırması gerekmektedir. Gebelik testi evde yapılabileceği gibi herhangi bir hastaneden de yaptırılabilir. Eğer ilk testi evde yapıp, eşinize sürpriz planlamak istiyorsanız fakat en doğal hakkınız, fazla kolay bir yöntemi var. Derhal eczaneden bir tane gebelik testi alıp uyguluyorsunuz ve sonuca bakıyorsunuz. Fakat bir doktora başvurmak da defalarca menfaat vardır.

 

Eczaneden aldığım hamilelik testini nasıl uygulayacağım?’ sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Derhal özet olarak size özetleyelim. Aldığınız deneme içinden meydana çıkan göstergeli çubuğa talimatlara uyarak idrarınızı yapınız. Bu işlemi yapmadan önce aldığınız testin talimatlarını mutlaka okuyunuz.

 

İdrarınızı teste bıraktıktan sonradan talimatlara uyarak bahsedilen zaman değin bekleyiniz ve bu arada gösterge penceresi üste gelecek şekilde olmalıdır. Zaman dolup ekranda bir şey çıkmazsa testi tekrarlayınız. Oysa tek çizgi olursa netice negatiftir yani hamile değilsinizdir, tam tersi olursa yani iki çizgi çıkarsa tebrik ederim hamile olabilirsiniz. Bu testten daha sonra mutlaka doktorunuza gidip bir test daha yaptırarak hamileliğinizi doğrulatmakta menfaat vardır.

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir