Kaç Faktör Güneş Kremi?

Kaç Faktör Güneş Kremi?

Havalar ısındı. Güneş tepemizde parıldamakla kalmıyor iliklerimize değin işliyor. Peki cildinizi korumaya aldınız mı?

Güneşin zararlı ve yararlı ışınları her zaman birlikte cilt göre emilir. Faydalı ışınlar kemik gelişiminden toksin atımına dek böylece fazla yerde tahsis alır. Oysa zararlı ışınları da ciltte leke yapmaktan kansere değin zarar verebilir.

Ultraviyole ışınlarından korunmanın ilk adımı gerçekten güneşin üstte olduğu öğlen saatlerinde dışarı çıkmamak. Fakat bunu göstermek ne mümkün? Öteki bir önemli adım ise koruyucu ürünlerden kullanmak. Yaz yeni yeni gelmişken erkenden kolları sıvayıp koruyucu kullanmaya açmak gerekiyor. Sahiden koruyucu faktörlü ürünler yalnızca yaz aylarına özgü de değildir. Evet, yazın kutup olarak hissederiz fakat kışın da cildimiz bu zararlı ışınlara maruz kalır.

Koruyucu faktörlü ürünler kullanmadan önce uyarı edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. Örneğin cildin kesinlikle temiz olması gerekir. Ürününüzün nemlendirme özelliği yahut nemlendiricinizi koruyucu kremin üstüne sürebilirsiniz. Evden çıkmadan önce uygulanan faktörlü ürünler 3-4 saatte bir tazelenmelidir. Bilhassa de alıngan deri yapısına sahip olanlar çok dikkat etmeliler. Bir öteki kayda değer husus ise bu ürünlerin kaç etmen olması gerektiği? Bambaşka ayrı faktörlerde ürün bulmak mümkün fakat en fazla 50 etmen mahsul dürüst üründür. Daha iyi açıklamak gerekirse 50 faktörden pozitif oldu iddia edilen ürünlerin böylece de bir etkisi değil. Deri hassasiyetine göre 15, 30 ve 50 etmen ürünlerden herhangi biri yeterli olacaktır. 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir