Kilo Aldıran Öneriler

Kilo Aldıran Öneriler

Kilosundan hoşnut olmayan ve şişmanlamak isteyenler için diyetisyen Güneş Aksüs’den kilo almaya çalışanlara öneriler.

Zengin bir kahvaltı ile güne başlayın

Peynir.Zeytin.Bal.Zeytinyağı ve baharat eklenmiş domates.Biber.Yumurta.Biraz ceviz.Fındık.Taze bunalmış meyve suyu veya 1 kadeh süt.

Mutlaka ara öğün tüketin 

Kuru meyveler.Taze meyveler.Kuru yemiş.Çekirdek atıştırın.

Beş çayı doyurucu değil, iştah açıcı olmalı 

Soslu ekmekleri deneyin.Börek.kısır.Kek gibi iştah açabilecek şeyler yiyin. Lakin bu öğünlerin akşam yemeğini azaltmasına izin vermeyin.

Sıvılardan da enerji sağlayın

Aralarda akarsu yerine meyve suyu.Ayran.Sütlü kahveler.Meyveli-ballı süt.Meyve suyu-soda, gibi enerji değeri yüksek olan içecekleri seçim edin.Yanına biraz bisküvi ve kurabiye isteyin.

Düzene ihtiyacınız var

Aktivitenizin, uyku saatlerinizin ve yeme saatlerinizin düzenli olmasına özen gösterin.Düzensiz yaşam yediklerinizi takip etmeyi zorlaştırır ve almanız gereken kaloriyi tamamlamakta zorlanabilirsiniz.

Yemekten sonradan mutlaka meyve yiyin

 Akşam yemeğinin üzerine 1-2 saat sonra kuru incir ve ceviz gibi kalorisi yüksek bir karışım eklerseniz kilo alırsınız.

Spor yapın

Kas kalitesini artıracak egzersizlere yönelin.Kaç saat hangi spordan yararlanabilirsiniz uzmana danışın.Saatler harcamanıza lüzum yok size yerinde bir program uygulanması yeterli.

Zenginleştirilmiş mahsul kullanın

Çok tahıllı ekmekler.Cevizli ekmek.Zeytinli ekmek.Soslu makarna. Sebzeli bulgur pilavı.Karışık çorbalar.Zenginleştirilmiş kahvaltılık gevrekler daha eksik miktarda çok kalori almanızı sağlar.

Öğün atlamayın

Öğün atladığınızda takriben 200 kalori eksik almış olacaksınız. 2 meyve + 4 ceviz = 200 kalori. 

Cebinizi doldurmadan dışarı çıkmayın

Dışarı çıkarken yanınıza kuru meyve ve kuru yemiş alın.Dışarıda işiniz uzun sürebilir. Acıkmadığınız için yemek yemek yemeyi unutabilir veya yoğunluktan zaman ayıramayabilirsiniz. Böyle zamanlarda cebinizdekileri yiyin.

Etiket kilo aldıran öneriler kilo alma diyeti Beslenme Uzmanı Güneş Aksüs Güneş Aksüs nasıl kilo alırım kilo aldıran yöntemler kilo almak için neler yapmalıyım şişmanlamak kilo almak istiyorum
Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir