Lazer Epilasyon Yöntemi Can Yakar Mı?

Lazer Epilasyon Yöntemi Can Yakar Mı?

Günümüzde çoğalan lazer teknolojisi ile yapılan operasyonlar özel soğutucu cihazlarla birlikte uygulanırken, ağrı hissini büyük oranda azaltılmaktadır. Hem sancı eşiği kişiye kadar farklılık göstereceği için, az da olsa acı hissedilebilir.

Ama çoğunlukla lazer epilasyon yönteminde kişinin rahatsız olacağı düzeyde bir ağrı durumu olmamaktadır.

Lazer epilasyon zararlı mıdır?

Lazer epilasyon yönteminin belirlenen herhangi bir zararı yoktur. Lakin uygulama esnasında ve ardından zorunlu özen gösterilmez ise bazı negatif durumlar ortaya çıkabilir. Deride kaşıntı, şişme ve yanma gibi geçici komplikasyonlar oluşabilir. bu nedenle lazer epilasyon deneyimli uzmanlar tarafında uygulanmaktadır. Ayrıca lazer epilasyonu uygulamasındaki dozajın, kişiye uygun olması önemli bir ayrıntıdır.

Ağrının önlenmesi için lazer epilasyonun dozunu azaltmak doğru mu?

Acı hissini ortadan uyandırmak için lazer dozunu eksilmek kesinlikle hatalı bir davranıştır. Lazer uygulamasının optimal sonuçları, kılın kalın ve koyu renkli olmasından dolayı ışınların melanin pigmenti kadar emilmesi ile sağlanmaktadır. Kısacası acı hissinin biraz daha artı olması uygulamanın başarılı olacağını göstergesidir. bu nedenle dozajı azaltmak, kıl kökü tahribinin yeteri dek olmamasından dolayı daimi sonuçlar elde edilemez. Keza acı şehvetli tolere edilebilecek düzeyde ve seans sırasında olmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında sonradan kuşkusuz sızı duygusal laf konusu değildir. Bknz: http://www.marmarahair.com/lazer-epilasyon-nedir-nasil-yapilir/

Lazer epilasyonun erkeklere bir zararı var mı?

Lazer epilasyon erkekler üstünde bütün bölgelere uygulanabilir. Kadınlardan bambaşka olarak bir koşul yoktur. Lakin esmer tenli erkeklerin sakal bölgesinde başvuru formu yaparken, çok daha titiz ve seçici davranılması gerekir. Aksi halde esmer tenlerde leke oluşumu riski daha fazladır. Bunların haricinde lazer epilasyonun herhangi bir zararı ya da emrindeki etkisi bulunmamaktadır. Nadir olarak yağlı ciltlerde epilasyon sonrasında akne sorunu görülebilir.

Lazer epilasyonun yan etkisi var mı? Uygulamadan sonradan ağrı olur mu?

Lazer epilasyon uygulamasının bilinen daimi bir etkisi bulunmamaktadır. Lazer esnasında kıl köklerinin etkilendiğinin belirtisi olarak uygulanan bölgede hafif kızarıklık ve kabarıklık oluşabilmektedir. Bu şart uygulamadan azami 30 dakika sonradan kendiliğinden geçecektir. Eğer rahatsız edici bir şart olursa hafif analjezik alınabilir. Ancak böyle bir durumun yaşanması laf konusu değildir. Sadece buz uygulaması ile rahatlama sağlanabilir. Geçmiş yıllarda kullanılan cihazlar ağrıya neden olmaktaydı fakat günümüzde herhangi bir ağrıya niçin olmayan ve daha çabuk sonuç alınabilen yöntemler uygulanmaktadır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir