Lifalif Kilo Verdirir mi?

Lifalif Kilo Verdirir mi?

Kas yapmak için spor yapanların vazgeçilmez gıdalarından birisi olan Lifalif uzmanlarca hem zayıflamaya yardımcı hem de kas yapımını kolaylaştırıcı bir gıda takviyesi olarak öneriliyor. Ölçüsünde tüketildiğinde her ürünün kilo vermede etkisi bulunmaktadır. İnsanların fazla kilolarından kurtulmaları için protein, kalsiyum, magnezyum ve karbonhidrata ihtiyaçları bulunmaktadır. Besinlerin kalori değerlerinin de kilo vermede büyük bir önemi bulunmakta ve her kilo vermeye çalışan kişi mutlaka her besinin kalori değerini hesaplayarak kilo vermeye çalışmalıdır. Aksi takdirde iki kaşık fazla yenilen bir besinin bile kişi üzerinde kilo vermede büyük bir etkisi bulunabilir.

Kalorisi düşük olan lifalif gün içinde 200 gram kadar diyet yapanlar tarafından tüketilebilir. Yoğurt veya süt ile tüketilmesi önerilen bu besin kas yapımını da kolaylaştırmaktadır. Biraz spor yaparak iyi bir diyet ile bu spor desteklendiğinde bölgesel zayıflamanın da lifalif ile yapılacağı bilinmelidir. Tok tutma özelliği lifalifin göz önünde bulundurularak ara öğünler kesinlikle atlanmamalıdır.

Yulaf Ezmesinin Tok Tutma Özelliği

Sabah kahvaltılarında tüketilmesi önerilen yulaf ezmesinin yüksek lif içerdiği için önerildiği bilinmektedir. Yüksek lif oranı ile uzun süre tok tutma özelliği bulunan yulaf ezmesinin az miktarda bile tüketilse tüketildikten sonra 2 saat kadar diyet yapan kişinin tok kalabildiği görülmektedir.

Yulaf ezmesi süt içine eklenerek ve bu karışıma da meyve eklenerek yenildiğinde hem bu karışımın kalori değeri düşük olmakta hem de diyetlerde yaşanan açlık ataklarının önüne geçilmektedir. Yulaf ezmesinin kullanım talimatlarına mutlaka uyulması gerekir. Zira çok aşırı tüketilen yulaf ezmesi kalori değerleri çokluğa göre değişim göstererek yükseldiği için fazla kilo alımına neden olabilir. ölçü her besinde olduğu gibi yulaf ezmesinde de önemlidir. Bu nedenden dolayı yulaf ezmesi zayıflatır diye çok aşırı tüketmekten kaçınmak gerekir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir