Pişik hakkında, pişikle nasıl baş edilir?

Pişik hakkında, pişikle nasıl baş edilir?

Pişik genel olarak sıcak havalarda rastlanan bir tür deri hastalığıdır. Özellikle bebeklerde görülen bir rahatsızlıktır. Deri tahrişi de olarak bilinmektedir. Bebeklerin sürekli yaşadığı, annelerin ise sürekli rahatsızlık duyduğu aşamadığı bir problemdir pişik…

Pişik bebeklere bebek bezinin bağlandığı bölgede pop, kasıklar, cinsel organ çevresinde oluşum göstermektedir.

Pişik nasıl önlenir, pişik karşısında ne yapılmalı
Bebeğinizin altını sık arayla değiştirmelisiniz. Bebeğinizin altı bağlarken kıvrım yerleri ıslak olmamalıdır. Bebeğinizin bezini her değiştirmenizde muhakkak ıslak mendil ile temizliğini sağlayın. Bebeğinizin altını havalandırdıktan sonra değiştiriniz. Bezi her değiştirme sonrasında koruyucu pişik kremini ince bir tabaka halinde kullanınız. İyi ve kaliteli bebek bezi kullanmayı tercih edin. Kullanacağınız ıslak mendilin ve pişiğe karşı önleyici ürünün onaylı ve kaliteli olmasına dikkat edin.

Bebek sağlığı önemli bir konudur. Yaşamın devamlılığını sağlaması ve gelişimini tamamlaması adına bebeklik döneminden gelişim sürecine kadar bebeklere iyi bakılmalıdır. Sizde elinizden geldiğince kaliteli ve doğru ürünleri bebeğinize tercih edebilir, bebeğinizin yaşantısını rahatlatabilirsiniz.

 

Sağlıklı günler dileriz.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir