Selülite portakal yağı

Selülite portakal yağı

ShiffaHome Marka Yöneticisi Sevil Gülsoy, selülitlerinden rahatsız olan bayanlar için portakal yağının çözüm olabileceğini belirtti.

  ShiffaHome Marka Yöneticisi Sevil Gülsoy,  bayanların selüloit sorununa değindi. Gülsoy, bayanların genelde hastalık duyduğu yağlanmalar için portakal yağını önerdi. Selülitin, hormonel bozukluklardan  kaynaklanabileceğinin altını çizen Gülsoy, “Selüloit, yaygın olan ismiyle selülit hormonel bozukluklardan da kaynaklanabilen bir dolaşım hastalığıdır. Ama maalesef sadece yaza içten akla geliyor ve kurtulma çabasına giriliyor. Bu şüphesiz hatalı bir yaklaşımdır. Yaza doğru rejime giren bayanların az kalsın hepsinde bir selülit heyecanı da görülür. Oysa selülit ayrım edildiği anda, tedavisine başlanılması gerekir. İleri fakat boyutlarda damar çeperlerini tamamen sararak damar yetmezliğine kadar ilerleyebilir. İşte bu sebepten dolayı mevsimlere tarafından hareket etmemek gerekiyor. Görüntüsünden ziyade hastalığın kendisinin rahatsız etmesi gerekiyor. Kaldı ancak selülit ağrılara da sebep olabiliyor” dedi.

 

  Gülsoy, selülitin çoğunlukla basen bölgelerinde görüldüğünü belirterek, “Selülit olup olmadığını tanımlamak fazla güç değildir. Genelde basenlerde görülen selülit, bilek ve dizlerin iç taraflarında, vahşi ette de görülebilir. İki parmak aralarında sıkılan bölgede portakal kabuğu görünümü varsa selülit de var demektir. Bu yağ topaklarını ise bir diyetle yok fakat dolaşımı düzenleyici gıdalarla, yağ brülör egzersiz ve masajlarla giderebilirsiniz. Bu masaj ve egzersizleri uygularken de bazı nebati yağlardan yardım alınabilinir. Mesela portakal yağı. A ve C vitaminleri ile protein bakımından zengin olan portakal bununla birlikte limonen faktör maddesini de içeriyor. Meyve kabuklarından elde edilen portakal uçucu yağı cilde masaj yöntemiyle uygulanıyor. Özellikle selülit için tercih edilen bu yağın gözenek sıkılaştırıcı ve kan akışını uyarıcı etkilerinin olduğu söyleniyor. Yalnızca selülitte yok sivilceli bölgelere ve açılan gözeneklere de uygulanan bu yağ hücresel yenileyici, yağ dengesini sağlayıcı olarak da kullanılabiliniyor” diye konuştu.
  
  Portakal yağının brülör etkisi ile deri daha alçak dokusundaki yağların harekete geçmesine takviye etiğini bu sayede ise selülit tedavisine yardım verdiğini söyleyen Gülsoy, “Uyumlu olarak birkaç ay kullanılması gereken bu yağın mutlaka bilinçli bir masajla kullanılması gerekiyor. Masajında etkisi ile dolaşım uyarılmış oluyor. Kullanıma hazırlanmış olarak sunulan ürünler aralarında ise Softem ve Shiffa Home markaları da bulunuyor” şeklinde konuştu.

  İSTANBUL (İHA) 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir