Anasayfa » Pratik Bilgiler » Tırnak Bakımı
Tırnak Bakımı
Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı, manikür, pedikür ve cila gibi işlemlerin bütünüdür. Yaz ve Kış mevsimine özel Çivi Bakımı Nasıl Yapılır, evde tırnak bakımı yöntemlerinden bahsettik.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Muhakkak dönemlerde ve rutin bir şekilde tırnaklar üstüne uygulanan manikür, pedikür ve cila gibi işlemler özetle tırnak bakımı olarak adlandırılmaktadır. Tırnak bakımı son derece önem taşıyan bir eylemdir. Çünkü gün boyu kirlenen ellerde mikropların maksimum barındığı yer kuşkusuz tırnaklardır. böylece gün içinde dahi çoğu kez temizlenmesi gereken ve haftada minimum kesilmesi gereken tırnakların işlemi çivi bakımı olarak nitelendirilebilir. Ancak yaz ve kış sezonlarına özel olarak yapılan, manikürün, pedikürün, yumuşatmanın ve cilaların yapıldığı, peeling ile ölü hücrelerin tırnaklardan uzaklaştırılıp parlatıldığı işlemler daha yoğun bir bakım olarak adlandırılmaktadır.

Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kuşkusuz her işte olduğu gibi çivi bakımı zamanlarında da bakımların profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Hem el tırnaklarının ayrıca de etap tırnaklarının bakımına son derece dikkat edilmeli ve dinç, etkili ve nitelikli ürünler kullanılmalıdır. Tırnaklar vücudun kayda değer ve kemiksi yapıları arasında yer almaktadır. Yetkisiz vitamin, protein ve kalsiyum alımı sonucunda tırnaklarda kırılmalar meydana gelebilmektedir. bu nedenle tırnak bakımı denilince akla sadece oje sürerek tırnakları aydınlanmak gelmemelidir. El ve bacak tırnaklarının keza görünümü keza de sağlığı görünüm ve afiyet için daha fazla tartı taşımaktadır. bu nedenle tırnaklarınızın bakımını mutlaka profesyonel bir çekicilik merkezinde ayda bir yaptırmanızda üstünlük vardır. Fakat evde çivi bakımı gerçekleştirmek istiyorsanız kuşkusuz kendinize tarafından kullanacağınız ürünlerde ve yöntemlerde farklılıklar gözetilecektir.

Tırnak Bakımı Evde

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel bir çivi bakımı değin evde yapılan çivi bakımı da epeyce tartma taşımaktadır. Eğer evde bir tırnak bakımı rutini oluşturmak istiyorsanız ilk önce kendinize ait çivi bakımı ürünlerine ve aletlerine sahip olmanız gerekmektedir. Mutlaka kullanacağınız her ürün bireysel olmalı yani size özel olmalıdır ama rahatsızlık bulaşma riski en aza indirgenebilsin. Kendinize ait bir çivi makası, törpü, et makinası ve toparlayıcı aldığınızda artık tırnak bakımı için zorunlu aletlere sahip olmuş olacaksınız. Ardından ise ir adet el kreminiz, limon yağınız ve besleyici yağlarınız da dolabınızda yerini almalı. Bu ürünlerin hepsini tamamladıktan daha sonra artık daha artı süre kaybetmeden tırnak bakımı rutininize başlayabilirsiniz.

 

Evde kendinize özel bir de kap edindikten daha sonra bu kap içerisine su doldurarak parmaklarınızı suda bekleterek etlerin ve tırnakların yumuşamasına ihtimal sağlamanız gerekir. Su ne sıcak olmalıdır ne de soğuk. Suyun içerisine bir tedarik limon suyu ve el kremi damlattığınızda, tırnaklarınız güçlenecek ve doğal olarak parlayacaktır. Parmaklarınızı yumuşayana kadar suda beklettikten daha sonra bundan böyle tırnaklarını kesebilir, kalkan etleri temizleyebilir ve törpü aşamasına geçebilirsiniz. Törpülerken mutlaka parmaklarınızın modeline, uzunluk ve kısalığına kadar törpülemeniz gerekmektedir. Kesinlikle size uygun tırnak modellerini uygulamak istersiniz. Eğer uzun ve ince parmaklarınız varsa tırnaklarınızı daha kare veya dikdörtgen biçiminde törpülemeniz yardımcı olacaktır. Belki parmaklarınız kısa ve kalın ise de tırnaklarınızı daha oval veya yuvarlak şekilde törpülemelisiniz. Son olarak ise cila ya da oje sürerek tırnak bakımı rutininizi tamamlamış olursunuz. Evde tırnak bakımı yapmak işte bu kadar etkili ve basit bir yöntemdir.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Tırnak Bakımında Doğal Uygulamalar Nelerdir?

Çivi bakımı aşamalarında her ne değin profesyonel yöntemler kullanılsa da, her bakımda olduğu gibi tırnak bakımında da doğal uygulamalar mevcuttur. Özellikle bu uygulamalar seçim edildiğinde ise tırnaklarınız daha dinç, daha az hasar almış ve daha hoş bir görünüme kavuşurlar. Tırnak bakımı aşamalarınızı aletler ile tamamladıktan sonradan tırnaklarınıza badem yağı ile ya da zeytinyağı ile doğal bir şekilde masaj yapabilirsiniz. Bu masaj işlemi, tırnaklarınız üzerindeki ölü derilerin bir kere daha atılmasına, canlanmasına ve parlamasına olasılık sağlamaktadır.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır Evde

Tırnak bakımı için bu gibi doğal yağlar kullanıldığında ve ahenkli olarak masajlar yapıldığında tırnaklarda mantar gibi hastalıklar da oluşmaz veya oluşması için var olan zeminler köreltilmiş olur. Bu açıdan çivi bakımı tekrar tekrar çok büyük bir yük taşımaktadır. Tırnak batmaları ve diğer tüm tırnak rahatsızlık çeşitleri de yine ahenkli bir tırnak bakımı ile en hoş şekilde önlenebilmektedir. Sizler de evinizde veya güzellik merkezlerinde tırnak bakımı rutininize başlayınca ne derece önemli olduğunu anlayabileceksiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir