Walking Diet

Walking Diet

Walking Diet  ile yalnızca yürüye yürüye 20 günde 4 kilo verebilirsiniz. İngiltere’de piyasaya çıkan Walking Diet yürüyüş diyeti isimli kitabın yazarı Joanna Hall, yürüye yürüye daha güzel vücuda sahip olmanın yollarını anlatıyor.

Yürümek, yalnızca kilo vermeye asistan olmuyor. Bunun yanında şeker hastalığı, kemir erimesi ve meme kanserine yakalanma risklerini da azaltıyor

Başlamadan önce bir spor mağazasına uğrayarak bir adımsayar (pedometre) satın alın. Böylece günde kaç adım attığınızı sayabilirsiniz.

İşte mucize yürüyüş programı:

Gün 1-3: 

Her gün attığınız adım sayısını bir kenara yazın ve 3’üncü günün sonunda bunları toplayıp üçe bölün.Bu sizin günlük ortalama yürüyüşünüz olacak.

Gün 4-5: 

Sıradan adım sayınıza 1000 adım ekleyin örneğin otobüsten bir durak erken inerek bu sayıyı tamamlayabilirsiniz.

Gün 6:

 Bugünden itibaren yürüyüş gerçekleştirmek için özel zamanlar ayırmalısınız.Ortalamanıza 1500 adım ekleyin.Hızınıza kadar 1500 adım 20 dakikada tamamlanabilir.Yürüyüşe başlamadan ve yürüyüş esnasında en az 200 ml su içmeyi unutmayın.

Gün 7: 

Normalde asgari 10 dakikada yürüdüğünüz bir mesafeyi gücünüzün yettiği değin süratli yürüyün ve yürüyüşün ne dek sürdüğünü bir kenara anekdot edin.

Gün 8-11: 

Ortalamanıza 1500 adım ekleyerek yürüyüşlere devam edin.

Gün 12: 

Bugünü dinlenmeye ayırabilirsiniz.Vücudunuzu biraz esnetmeyi deneyebilirsiniz.

Gün 13-14: 

Ortalamanıza 2 bin 500 adım ekleyin.Sonraki 4 günde en uzun yürüyüşlerinizi yapacaksınız.Bu yüzden bunları gün içinde 2 ayrı yürüyüş olarak sürdürebilirsiniz.

Gün 15-16: 

Ortalamaya 3 bin adım ekleyerek yürüyün, temponuzu artırmaya çalışın.Bu iki günde aslında terlemeniz gerekiyor, yürürken müzik dinlemeyi deneyin.

Gün 17: 

Dinlenme günü. Vücudunuzu esnetin.

Gün 18: 

Ortalamaya 2 bin adım ekleyerek yürüyüş yapın.Temponuzu azıcık düşürün.Eğer kendinizi bitap hissediyorsanız yürüyüşlerden bir saat önce bir fincan kahve içmeyi deneyin.

Gün 19: 

7’nci günü bitmiş edin.Aynı mesafeyi daha kısa sürede ve zorlanmadan almalısınız.

Gün 20: 

Ortalamanızdan 1500 adım artı atarak programı tamamlayın.

NASIL YÜRÜMELİSİNİZ ?

Karın kaslarını içeri çekin ve yürürken tepede olan durun.Omurganızı dikey yetişmek için omuzlarınızı indirin, boynunuzu uzatın ve başınızı yukarda tutun.Kollarınızı göğüs hizasına gelecek şekilde sallayın.

Etiket Diyet Şok Diyetler diyet ve yürüyüş Walking Diet Yürüyüş Diyeti Joanna Hall Yürüyerek Zayıflama Doğru Yürüme Nasıl Yürümeliyiz
Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir