Yaş Ve Boya Göre Kilo Hesaplama

Yaş Ve Boya Göre Kilo Hesaplama

Kilo verme programları bazı kişilerce fazla aç durmak bazı kişilere göre ise sık sık azar azar besin tüketmek olarak uygulanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütüne göre en uygun diyet şekli sık sık ve azar azar tüketilen besinler ile yapılmalıdır. Uzun süren diyetler, detokslar ve mutsuz eden diyet şekilleri bırakılmalı kişi yaşam kalitesini artırmak için iyi bir diyet listesi ile yeme sistemini hayat şartlarına uydurmalıdır. Diyete başlamadan önce en önemli olan konu yaş ve boya göre kilo hesaplanmasının yapılması ve ne kadar kişinin kilosunun fazla olduğuna ve ne kadar kilo vermesi gerektiğine karar verilmelidir.

Yaş Ve Boya Göre Kilo Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Boya Göre Kilo Hesaplama: Örnek olarak erkekler için boy 1.82 santim 182 – 150 = 32 – 32/4= 8 sonucuna 100 eklenir (100 + 8 = 108)  kişinin boy ölçüsünden çıkarılır =(182 – 108) formülü  74 kilo sonucu alınır. Kadınlara göre yapılan hesap orantısı daha az çıkmalıdır. Çünkü kadınlarda yağ oranı erkeklere göre daha fazla erkeklerde kadınlara göre kas oranı daha fazladır ve vücut yağ ağırlığı her zaman vücut kas ağırlığına göre daha hafiftir.

Yaşa Göre Kilo Hesaplama:  Örnek olarak; Yaşı 24 olan bir kişinin 71 kilo, 1.76 boyu olan bir kişinin BMİ değeri 23 olarak hesaplanır ve bu kişi ideal kilodadır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir