Zayıflama Garantili 6 Besin

Zayıflama Garantili 6 Besin

Zayıflama garantili 6 besin; Yapılan çalışmalar sonucunda, tüketilmesi halinde kilo vermeye kesinlikle yardımcı olan 6 gıda çeşidi saptandı. Kadinay.Net bu besinleri sizler için araştırdı. Zayıflama garantili besinler sizlerle. 

Zayıflama Garantili 6 Gıda..

Uzmanlar, herkes dinç ve zayıflatıcı özelliğe sahip bu besinleri zayıflamak isteyenlerin sofralarından eksik etmemelerini nasihat ediyor. İşte zayıflama garantili bu besinler…

Yeşil akarsu

Büyük tepe bardak buzlu yeşil dere ya da bir büyük bardak sıcak yeşil dere içmek farklılığı başlatabilir. Yapılan son çalışmalarda gönüllü olarak 3 ay her tarafında her gün bir şişe yeşil çay içenler, öteki gruba oranla daha pozitif yağ kaybetmiştir. Araştırmacılara tarafından yeşil çayın içinde yer alan kateşinler (yararlı bir fitokimyasal) kalori yakımını sağlayıp, kilo kaybını artırmıştır.

Çorba (Et veya balık suyuna bol domatesli çorba)

Başlıca yemeğe başlamadan önce içilen et veya balık suyuna bol domatesli çorba kişiye doygunluk hissi verir. Bu Nedenle kişi başlıca yemeğe geçişte kendisini tok hissettiği için daha az kalori alma eğiliminde olur. Düşük kalorili çorbalar açlığı bastırmakta çok işe yarar.

Yeşil salata

Düşük kalorili salatalar belli başlı yemek öncesi kendinizi batmış hissettirecek bir başka iyi seçenektir. Yapılan bir araştırmaya kadar yemekle birlikte yenen düşük kalorili küçük salata, öğünde alınan toplam kaloriyi yüzde 7, büyük bir salata ise yüzde 12 azaltabiliyor. Oysa araştırmanın sonuçları yüksek kalorili salatalar için tersinin dürüst olduğu ortaya koydu. Öğün sırasında yenen yüksek kalorili küçük bir salata alınan kaloriyi yüzde 8 artırırken, büyük bir salata yüzde 17 artırıyor. “Dinç bir salata nasıl hazırlayabilirim” diye düşünüyorsanız; taze ıspanak yaprakları (2 kadeh dolusu), 1 orta zirve salatalık, 1 orta tepe domates ve 1 /4 bardak rendelenmiş havuçla yaklaşık 70 kalorilik, 5,5 gram lif içeren sağlıklı bir salata hazırlayabilirsiniz.

Yoğurt

Yağsız yoğurdun içindeki kalsiyumun zayıflatıcı etkisi olduğu değişik çalışmalarla ortaya konmuştur. Bir çalışmaya kadar günde 3 porsiyon yüksek kalsiyumlu ve yağsız yoğurt tüketen obez bireyler, düşük kalsiyum ve yağlı yoğurt tüketen obezlere tarafından yüzde 22 daha fazla kilo ve yüzde 61 daha artı ceset yağı kaybetmiştir. Burada en etkileyici sonuç ise yüksek kalsiyumlu, yağsız yoğurt yiyenlerin yüzde 81 daha artı trunkal (karın bölgesindeki) yağ kaybetmeleridir. Yoğurt ayrıca karbonhidrat ayrıca de proteini bir arada bulundurduğu için kan şekeri regülasyonunda ve açlık kontrolünde etkili olmaktadır.

Kuru baklagiller

Kuru baklagiller içeriğindeki lifler dolayısıyla kendinizi tok hissetmenizi daha ivedi sağlar. 1,5 kadeh barbunya takriben 8 gram lif, 7 gram protein ve yaklaşık 110 kalori içerir. Baklagilleri yemek olarak tüketebileceğiniz gibi haşlayıp, salata ve çorbalarınızın içine de ekleyebilirsiniz.

Su

Suyun süper gıda olarak kabul edilmesinin en kayda değer nedeni “0” kalori olmasıdır. Eğer yüksek kalori içeren içeceklerden tüketirseniz bunu dengeleyebilmek için daha az yemek yemek zorunda kalırsınız. Araştırmalar gösteriyor fakat karbonhidratları içmektense yemek daha iyidir. Su, bütün vücut fonksiyonları için ağırlık taşır ve günün her saatinde tüketilebilir. Suyunuzu sade olarak içmekten hoşlanmıyorsanız, içinde taze meyve dilimleri bekleterek tüketebilirsiniz.

Etiket Diyet Zayıflatan diyetler Yeşil salata Yeşil akarsu yoğurt diyeti Zayıflama Garantili 6 Gıda Zayıflama Garantili Besinler Seri zayıflatan besinler Zayıflatan besinler Süratli zayıflama kilo verdiren diyetler Şok Diyetler
Beğen  
Önceki Yazı
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir