Zayıflamaya Yardımcı Çaylar

Zayıflamaya Yardımcı Çaylar

Zayıflamaya Yardımcı Çaylar

Zayıflamak herkesin çok isteyip genelde diyet yapmayla başladığı sonra o diyetle zorlanıp bir kaç gün sonra bırakması olarak bilinir. Ama aslında kendimizi zorlayarak ya da aç bırakarak değil de bitkisel ürünlerle daha mümkün, zahmetsiz ve kolay zayıflayabiliriz. Mesela çaylar ama şekersiz çaylar zayıflamak istiyorsak şeker, un, tuzdan yani üç beyaz diye adlandırdıklarımızdan uzak durmak zorundayız.

Mesela bazı çaylar ve özelliklerini verecek olursak zencefil çayının en önemli özelliği mideyi sakinleştirmesi, bulantıyı alması, sindirimi kolaylaştırması ve metabolizmayı hızlandırmasıdır. Tarçın çayının en önemli özelliği vücut sıcaklığını yükseltir, metabolizmanın harcadığı enerjiyi arttırır, iştahı bastırır ve kolestrolü dengeler.

Maydonoz çayının özellikleri sindirimi kolaylaştırması ve ödemin yani fazla suyun dışarı atılmasını sağlar. Pu-erh çayı özellikleri, yağ hücrelerini küçültmesi ve uzun dönemde vücuttaki yağ oranını azaltmasıdır. Beyaz çay, gıdalar yoluyla alınan yağın vücut tarafından emilmesini azaltarak depolanmasını önlüyor. Mate çayı, vücut sıcaklığın yükseltir ve tokluk hissi uyandırır. Kuş otu çayı, şişliği önler ve fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar. Yaban mersini çayının en önemli özelliği kan şekerini dengeleyerek açlık hissinizi azaltması. Yeşil çay, vücuttaki yağ oranını azaltıp metabolizmayı hızlandırması, on olarak Biberiye çayı ise vitamin ve mineral eksiğini tamamlar ayrıca enerji verir. En kolay ve en çok zayıflatan 10 çay olarak bunlar bilinir.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir